گوش و حلق و بینی

به هنگام تجربه ی درد و اختلال در قسمت هایی مانند گوش، گلو و بینی از متخصص گوش و حلق و بینی یاری می جوییم. لازم به ذکر می باشد که این متخصص در زمینه ی بیماری های مربوط به حنجره، سینوس ها و ساختمان گردن و صورت نیز از تخصص کافی برخوردار می باشد. از دیگر زمینه های کاری متخصص گوش و حلق و بینی, توانایی در بخش علوم ارتباطی, هم چون درمان گفتاری و شنیداری خواهد بود. در این مقاله اطلاعات جامع و گسترده ایی درباره تخصص گوش و حلق و بینی در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

تخصص در حوزه ی  گوش ها و بینی

ضایعات و بیماری های مرتبط با گوش, کم شنوایی، ضعف در حفظ تعادل، سوت کشیدن گوش و هم چنین مسائل حاد گوش داخلی و خارجی را شامل می شود. در حیطه ی مشکلات مربوط به ساختار داخلی و ظاهر بینی باید به مشکلات سینوسی، پلیپ,خرناس کشیدن ,آلرژی و هم چنین مختل شدن حس چشایی اشاره نمود. در صورت تجویز پزشک با جراحی پلاستیک شکل ظاهری بینی نیز تغییر خواهد کرد. امروزه انجام جراحی های زیبایی بینی توسط متخصص گوش و حلق و بینی به میزان قابل توجهی رشد کرده است. انجام این جراحی به دست متخصص گوش و حلق و بینی نسبت به جراحان پلاستیک با موفقیت بیشتری روبرو می باشد. بینی در مرکز صورت واقع شده است. به عبارت دیگر مرکز جلب توجهات و پی بردن به تناسب موجود در اجزای صورت از بینی شروع خواهد شد. در نتیجه به محض روبرو شدن با اختلالات آن، مراجعه به متخصص گوش و حلق و بینی اولویت خواهد داشت.

ناحیه ی سر و گردن

کشف علل سردرد های میگرنی به عهده ی متخصص گوش و حلق و بینی خواهد بود. به علاوه برطرف کردن اختلالات و مشکلات گلو، تیروئید و حنجره که مسائل ضعف در توانایی بلعیدن و صحبت کردن را در برمی گیرند، در این تخصص جای می گیرد. احتمال بروز برخی اختلالات شنیداری، بینایی و بویایی، به بیماری های ویروسی، تصادفات ناگهانی و یا سرطان مربوط خواهند شد. بهبودی مشکلات عصبی جمجمه ای, به این تخصص تعلق می گیرند. پر واضح است که درمان تومور ها و انواع زخم و آسیب های گوش و حلق و بینی از عهده ی متخصص آن بر می آید.

تجویز و به اجرا در آوردن انواع آزمایشات حساسیت، بیماری های ویروسی و سرطان از جمله تخصص های متخصص گوش و حلق و بینی خواهد بود.

در ادامه ی این قسمت به طور مختصر به علائمی که با مشاهده ی آن ها باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه شود، اشاره می کنیم:

_ضعف در حفظ تعادل

_ فردی که احساس سرگیجه دارد

_به عفونت گوش مبتلا شده است

_به وجود آمدن اختلالاتی در اعصاب موجود در گوش و حلق و بینی

_بیماری های گوش که در شناگران به وجود می آید.

_احساس درد در قسمت های گوش و حلق و بینی

_تجربه ی شنیدن صدای وزوز در گوش

_مختل شدن حس شنوایی

_دارا بودن مشکلات و نارسایی های مادرزادی در نواحی گوش و حلق و بینی

_اختلالات ناشی از بزرگ بودن لوزه یا عفونت آن

_بیماری های سینوسی و آلرژی

_داشتن انحراف در تیغه ی بینی

_شکاف سقف دهان

_تشکیل تومور در نواحی گوش و حلق و بینی

_خون ریزی های مکرر بینی و گرفتگی آن

_زخم شدن گلو

_ایجاد اختلال در صدا و حنجره

در صورت رویارویی با هر یک از مشکلات نام برده شده یا هر اختلالی که به نواحی گوش و حلق و بینی مرتبط گردد، مراجعه به متخصص گوش و حلق و بینی توصیه می  گردد.

مرکز جامع سلامت نیایش، همراه با متبحر ترین تیم پزشکان و متخصصان در زمینه ی گوش و حلق و بینی همراه با به روز ترین روش های درمانی، آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان خواهد بود. به منظور تنظیم سلسه جلسات مشاوره و درمانی با شماره ایی که در سایت درج شده است، تماس حاصل فرمایید.