مراقبت های پستان

از بیماری های سرطان پستان نترسیم!

سرطان پستان امروزه یکی از مهم ترین نگرانی های بانوان است، که فکر بسیاری را به خود مشغول می کند. اما نیازی به نگرانی نیست.با ما همراه شوید تا دیگر، نگران نباشید.

 

– معاینات دوره ایی خود فرد

– چکاپ های سالیانه توسط پزشک و غربالگری

– رژیم غذایی مناسب برای هر بدخیمی و آگاهی از عوامل خطرزا

– تغییر در نحوه ی زندگی با ورزش و تغذیه مناسب

– آزمایشات ژنتیکی برای تشخیص انواع بدخیمی ها در افراد با ریسک بالا

در صورتی که مبتلا شده باشید هم نگران نباشید زیرا امروزه با پیشرفت علم و تحقیقات گسترده در این زمینه در سرتاسر دنیا دیگر از نام سرطان نباید ترسید. زیرا که با تشخیص به موقع و درمان صحیح اغلب قابل درمان است.

در کلینیک پستان نیایش از آخرین روش های شیمی درمانی اختصاصی و داروها استفاده می شود. یعنی با آزمایش های ژنتیکی بهترین دارو برای هر فرد مشخص می شود. زیرا که تمامی داروها برای هر کس، جواب خوبی نمی دهد و بیمار با کم توانی های شیمی درمانی مواجه می شود و درمان مطلوب نمی شود.

 معاینات دوره ای

معاینات دوره ای باید از ۲۰ سالگی شروع شود. بهترین زمان معاینه بعد از شروع پریود زنانه است که سینه ها نرم تر هستند. با سه انگشت پستان خود را از پایین ترین قسمت تا بالاترین قسمت و حتی زیر بغل معاینه کنید. در سه سطح با فشار کم (نزدیک پوست) با فشار متوسط (بافت درونی) و با فشار بیشتر (بافت نزدیک به قفسه سینه) معاینه کنید. سپس روبروی آینه بایستید و کف دست های تان را روی باسن تان بگذارید تا قفسه سینه کاملا باز شود. در این حات ظاهر پستان خود را از نظر تغییر رنگ هاله های پستان، اندازه، زخم، تغییر رنگ پوست، داشتن ترشح یا خون از نوک پستان و تغییر شکل یا فرورفتگی نوک پستان یا دیگر قسمت های پوست را بررسی کنید.

راه بعدی معاینه، خوابیدن به پشت و گذاشتن یک دست زیر سر و معاینه با دست دیگر است. در این روش بافت پستان تا حد ممکن روی قفسه سینه گسترده می شود و ارتفاع بافت کم شده در نتیجه معاینه راحت تر می شود.

در صورت احساس کردن توده با حفظ خون سردی به پزشک جراح عمومی مراجعه کنید. تا پزشک هم شما را معاینه کند و در صورت لزوم از روش های تشخیصی دیگر مثل سونوگرافی، ماموگرافی،MRI  و نمونه برداری استفاده کند. اغلب توده های پستانی خوش خیم هستند و فقط نیاز به چکاپ های دوره ایی دارند که پزشک شما تعیین می کند.

— رژیم غذایی، ورزش و تغییر در سبک زندگی

ورزش مرتب (حتی سه روز پیاده روی در هفته)، سیکل خواب منظم و رژیم غذایی صحیح می تواند شما را از هر نوع بدخیمی محافظت کند.

در کلینیک نیایش متخصص تغذیه می تواند در این امر شما را راهنمایی کند. چاقی و اضافه وزن، مصرف شکر، نمک و چربی از عوامل خطر هستند. مصرف آنتی اکسیدان ها و ریز مغذی ها چه به صورت مکمل های دارویی یا به شکل مواد طبیعی شما را در داشتن یک زندگی سالم کمک می کند. و این دانشی است که متخصص تغذیه آن را داراست.

آزمایشات ژنتیکی برای تشخیص زود هنگام یا حتی قبل از ابتلا به بیماری

– شما اگر در خانواده ی خود بیمار مبتلا به سرطان پستان داشته اید یا حتی دیگر انواع سرطان و نگران ابتلا خود هستید، آزمایشگاه تخصصی ژنتیک در کلینیک نیایش می تواند شما را با تست های خون و گرفتن شجره نامه ی بیماری ها، از نگرانی ابتلا به هر نوع بدخیمی برهاند.

پس از تشخیص بدخیمی

پس از نمونه برداری و تشخیص قطعی، درمان معمولا به صورت ترکیبی است. که بسته به شدت و آزمایش های خونی که انجام می شود، جراح و متخصص انکولوژی (شیمی درمانگر)، نوع درمان را انتخاب می کند، که شامل جراحی، هورمون درمانی، رادیوتراپی(پرتو درمانی)، درمان بیولوژیکی و از همه مهم تر شیمی درمانی هایی که با آزمایش های ژنتیکی، داروهای موثر و اختصاصی روی توده ی هر فرد را مشخص می کند، تا درمان قطعا درست انجام شود.

باز توانی پس از درمان

پس از درمان نیز ما همراه شما هستیم. زیرا بیمار و خانواده اش نیاز به حمایت های روانی و روان درمانگر دارند. متخصص تغذیه برای رساندن مواد غذایی مناسب و ضروری آن دوران، به شدت نیاز می شود.

بازسازی پستان

عمل های جراحی ترمیمی، گذاشتن پروتز و

گذاشتن هاله و نوک پستان با جراحی

رنگ کردن هاله سینه با میکروپیگمنتیشن

از بین بردن اسکار های عمل جراحی با میکرونیدلینگ

ما برای خود مراقبتی و حفظ سلامت و زیبایی اندام شما همراه تان هستی