خطر ابتلا به سرطان سینه در چه سنی شایع است؟

سرطان سینه نوعی توده است که در بافت سینه به وجود می آید و اغلب در زنان شایع تر از مردان است. تا جایی که یکی از علل آن را جنسیت اعلام کرده اند. البته مردان نیز به این بیماری مبتلا می شوند. اما احتمال آن در زنان بسیار بیشتر است. در این نوع بیماری توده ای در سینه رشد می کند. و تجمع سلول های این توده باعث اختلال در کارکرد بدن می شود. و آسیب های جدی به بدن انسان وارد می کند. این توده ها به دو نوع خوش خیم و بدخیم تقسیم بندی می شوند. که هر کدام توضیح خواهیم داد. در ادامه با ما همراه باشید تا به پاسخ سوال خطر ابتلا به سرطان سینه در چه سنی شایع است؟ برسیم.

 

خطر ابتلا به سرطان سینه در چه سنی شایع است؟

خطر ابتلا به سرطان سینه در چه سنی شایع است؟

سرطان سینه از چه سنی شروع می شود ؟

معمولا سرطان سینه در سنین پایین زیر سی سال بسیار کمتر اتفاق می افتد و بالارفتن سن انسان با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه رابطه مستقیم دارد. بدین صورت که هرچه سن بالاتر می رود احتمال ابتلا به این بیماری بیشتر می شود.

طبق امار جهانی متاسفانه در ایران سن ابتلا به سرطان سینه حدودا ده سال کمتر از سایر کشورهاست. که دلیل عمده ی آن ژنتیک می باشد.

و یکی از دلایل شایع مرگ و میر در زنان ایرانی سرطان سینه است.

علائم سرطان سینه

سرطان سینه نیز مانند سایر بیماری ها علائم و نشانه هایی دارد که با تشخیص به موقع می توان از پیشرفت این بیماری جلوگیری کرد. این بیماری از آن دسته سرطان هایی است که اگر زود تشخیص داده شود امید به بهبودی در آن بسیار بالاست. و همچنین تاثیر بسزایی در تسریع زمان و روند درمان دارد.

اما این علائم و نشانه ها عبارتند از:

احساس وجود توده یا تومور با لمس کردن سینه

بزرگی غدد لنفاوی

تغییر اندازه و شکل سینه ها

ترشح های غیر طبیعی از نوک سینه مانند ترشحات خونی یا ترشح مایع شفاف

تشخیص توسط ماموگرافی و غیرعادی بودن نتیجه آن

تورفتگی نوک سینه یا تورم بیش از حد آن

تغیرات پوستی نظیر قرمزی، تورم در سینه ها

کلام آخر

یکی از مهم ترین موضوعاتی که از سوی بهترین پزشکان و متخصصین مطرح می شود این است که اگر بیماری سرطان سینه در مراحل اولیه تشخیص داده شود روند درمان به مراتب آسانتر خواهد بود. بنابراین به زنان و دختران جوان توصیه می شود که در فواصل زمانی مشخصی برای انجام تست غربالگری به مراکز معتبر مراجعه کنید.

 

مرکز جامع سلامت نیایش

ماموگرافی،تغذیه،گوارش،اورولوژی،قلب،چشم

بخش نظرها غیر فعال میباشد .