ترفندهای درمان کبد چرب که نمی دانستید!

متاسفانه کم تحرکی، مصرف بیش از پیش غذاهای پر کالری و چرب عموما ناسالم و همچنین الگوهای اشتباه تغذیه‌ای، میزان شیوع چاقی را در کشور با رشد چشمگیری مواجه کرده است، به گونه‌ای که هم اکنون به علت این الگوهای نادرست غذایی بالغ بر ۳۰ درصد مردم ایران به کبد چرب مبتلا هستند که در بسیاری از موارد از عارضه خودشان اطلاعی ندارند.ترفندهای درمان کبد چرب که نمی دانستید! در این مقاله بخوانید

ترفندهای درمان کبد چرب که نمی دانستید!

جالب است بدانید عواملی چون کاهش ناگهانی وزن، سوءتغذیه و تغذیه وریدی ممکن است باعث تغییر متابولیسم بدن و ابتلا به این بیماری شوند. حتی انجام بعضی جراحی‌های شکم ازجمله برداشتن کیسه صفرا، قسمتی از روده یا معده، جراحی لوزالمعده و مصرف بعضی داروهای خاص ازجمله هورمون استروژن و کورتون‌ها نیز از علل زمینه‌ساز کبد چرب محسوب می‌شود.به طور کلی دو نمونه کبد چرب وجود داشته که عبارت اند از:کبد چرب الکلیکبد چرب غیر الکلیهمانگونه که از نام مورد اول پیداست چربی های کبدی توسط مصرف الکل تشدید شده و سبب بروز بیماری های مختلف میگردنند. اما در مورد دوم دلیل بروز بیماری کبد چرب موارد دیگری همچون رژیم غذایی نامناسب، مصرف دارو های شیمیایی و کمبود فعالیت بدنی میباشد .

درمان کبد چرب به کمک زردچوبه

یکی از مهمترین ترفندهای درمان کبد چرب که نمی دانستید استفاده از زردچوبه است. مصرف درست، مرتب و طبق برنامه این ادویه بسیار مفید می تواند بهترین نتایج را در درمان کبد چرب در پی داشته باشد. زردچوبه قدرت بسیار زیادی در از بین بردن چربی ها و عدم تجمع آن در کبد دارد. همچنین این ادویه خوشمزه یکی از مهم ترین و معروف ترین منابع آنتی اکسیدانی ست که در تقویت سیستم ایمنی بدن و سلامت کبد تاثیر بسیار زیادی دارد.

چنانچه قصد استفاده از این ترفند مهم سلامتی برای بدن و کبد دارید بهتر است طبق فرمول زیر آن را استفاده کنید:

  • می توانید نصف قاشق چایخوری زرد چوبه را با یک لیوان شیر گرم مخلوط کرده و هر روز آن را مصرف کنید.
  • و همچنین یکی دیگر از ترفندهای درمان کبد چرب که نمی دانستید این است که یک چهارم قاشق چایخوری زردچوبه را بهمراه نصف لیوان آب جوشانده و هر روز آنرا استفاده کنید.

با این دو ترفند و روش بسیار ساده که هم آسان و هم کم هزینه هستند به راحتی می توانید کبد چرب خود را درمان کرده و از تخریب در امان نگهدارید. این روش ها بسیار موثر و کارآمد هستند.

 

مرکز جامع سلامت نیایش

ماموگرافی،تغذیه،گوارش،اورولوژی،قلب،چشم

دسته بندی نشدهکلینیک گوارش

بخش نظرها غیر فعال میباشد .