۵ روش مقابله با ویروس کرونا

ویروس کووید-۱۹ از دی و بهمن ۹۸ وارد کشور شد و افراد بسیاری را مبتلا و دهها هزار نفر را به کام مرگ فرو برد. در این مقاله سعی داریم به معرفی و شرح ۵ روش مقابله با ویروس کرونا که از مهم ترین و تاثیرگذارترین شیوه ها هستند بپردازیم، روش هایی که می توانند هم شما و هم اطرافیانتان را از شر این ویروس چینی در امان نگهدارند.

 

5 روش مقابله با ویروس کرونا

از تماس نزدیک با افراد بیمار اجتناب کنید

همیشه یکی از مهم ترین و اولین راه های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، دوری از افراد مبتلا یا مشکوک است، این موضوع از مهم ترین شیوه های پیشگیری ست.

با توجه به اینکه فرد مبتلا به بیماری کرونا به راحتی می تواند با تنفس و همچنین سرفه و عطسه سبب آلودگی بسیار سخت اطراف گردد در نتیجه دوری از این افراد درصد ابتلا را به شدت کاهش می دهد.

 

از لمس کردن چشم، بینی و دهان خودتان اجتناب کنید

در این روزگار کرونایی فرض بر این است که تمامی سطوح بیرون و حتی داخل خانه آلوده به ویروس کووید-۱۹ است در نتیجه نباید پس از دست زدن به جایی، بینی یا چشم ها و یا دهان خود را دستکاری کنید.

اکنون مشخص گردیده ویروس کرونا حتی از مخاط چشم ها به راحتی جذب شده و مستقیماً بر مغز افراد تاثیر می گذارد پس، در موضوع ۵ روش مقابله با ویروس کرونا این مورد را نیز بسیار جدی و حیاتی بدانید.

 

هنگامی که بیمار هستید در خانه بمانید

کمک به هم نوع، فقط کمک مالی و یا همراهی در خانه سازی و… نیست بلکه گاهی می توان در صورت ابتلا به بیماری های خاص و واگیردار مثل همین بیماری کرونا، در خانه مانده و پس از بهبودی از منزل خارج شوید.

ماندن در خانه بهترین شیوه برای قرنطینه و عدم آلوده کردن سایر افراد جامعه و قطع زنجیره انتقال بیماری ست.

 

استفاده از دستمال در زمان عطسه و سرفه

ویروس کووید-۱۹ به راحتی توسط سرفه و عطسه در شعاع بسیار زیادی منتشر می شود در نتیجه بهتر است چنانچه مبتلا هستید و یا حتی علائمی مشخص برای ابتلا ندارید (فرض را بر این بگذارید که ناقل هستید) هر وقت دچار عطسه یا سرفه به هر دلیلی شُدید حتماً از دستمال جلوی دهان استفاده کرده و آنرا در سطل زباله بیندازید یا اگر در خانه هستید در نایلون قرار داده و گره بزنید.

این مورد هم از مهم ترین موارد این ۵ روش مقابله با ویروس کرونا می باشد.

 

اشیاء و سطوحی که با آنها سروکار دارید را دائماً پاک و ضدعفونی کنید

در ۵ روش مقابله با ویروس کرونا یکی از بهترین روشها این است که دائماً سطوح مختلف مثل دستگیره ها، دکمه آسانسور، موبایل و هر چیز دیگری که دائماً توسط خودتان و افراد مختلف لمس می شوند را ضدعفونی نمایید.

با این شیوه ها می توانید تا حد زیادی هم خود و دیگران را از این بلای بزرگ در امان نگهدارید.

 

مرکز جامع سلامت نیایش

ماموگرافی،تغذیه،گوارش،اورولوژی،قلب،چشم

 

 

بیماری های عفونیمقالات

بخش نظرها غیر فعال میباشد .