طب آلوپاتی

طب آلوپاتی با نام تضاد درمانی هم شناخته می شود. در دنیا شیوه های بسیار متنوعی برای تشخیص و درمان بیماری ها وجود دارد که می توان به مواردی مانند هومیوپاتی، طب سنتی و البته آلوپاتی اشاره کرد.

 

طب آلوپاتی

 

در هومیوپاتی اعتقاد به انرژی درمانی و وراثت بیماری های وجود داشته و معتقدند اندام های ضعیف حتماً دچار بیماری می شوند اما در طب آلـوپاتـی اعتقاد و شیوه درمان به این شکل است که هر بیماری می بایستی با توجه به نوع، ناحیه مورد نظر و و همچنین عوالم ایجاد کننده بررسی شوند.

به عنوان مثال درد معده مربوط به معده است و همچنین برای درمان بیماری های دستگاه گوارشی باید به متخصص مربوطه در همان زمینه مراجعه کرد. آلوپاتی (تضاد درمانی) معتقد به تفکیک بیماری ها می باشد.

 

طب آلوپاتی یا طب سنتی

همیشه طب سنتی طرفداران فراوانی داشته و سعی در بهبود بیماری های خود به کمک شیوه های قدیمی و با استفاده از داروهای گیاهی دارند. طب سنتی البته در بسیاری موارد موثر بوده و هست و تاثیر آن نیز اثبات شده می باشد اما با توجه به تحقیقات و تقسیمات پزشکی در دسته «طب مکمل» قرار می گیرد.

طب مکمل به نوعی شیوه درمانی گفته می شود که در آن از شیوه های مرسوم پزشکی مانند معاینه، انجام انواع آزمایش در مراکز آزمایشگاهی مختلف و جراحی خبری نیست و فقط با سوال و جواب به نتیجه مطلوب رسیده و تجویز گیاهی لازم انجام خواهد شد.

آلوپاتی معتقد به درمان بیماری ها از طریق مجرای خود است تا بتوان علت بیماری را تشخیص و با توجه به علل ایجاد بیماری، درمان مناسب را انجام داد. به این شکل هم تشخیص بهتر بوده و هم درمان به شکلی فوری تر انجام خواهد شد.

 

تفاوت شیوه هومیوپاتی و طب آلوپاتی

برخی شیوه های پزشکی در دسته «طب مکمل» قرار می گیرند مانند هومئوپاتی . در نتیجه، دنیای مرسوم پزشکی نسبت به شیوه ها و حتی گاهی نتایج آن به دیده شک و تردید نگریسته است. در هومئوپاتی، درمانگران بر این باورند که می توانند با شیوه های تجویزی مختلف نسبت به قوی کردن سیستم ایمنی بدن اقدام نمود و به این شیوه می توان بیماری ها را درمان کرد. همچنین معتقدند آن دارویی که در فرد سالم ایجاد بیماری کند می توان همان بیماری را در فرد بیمار درمان نماید. در طب آلوپاتی یا تضاد درمانی خبری از این شیوه ها نیست و شیوه های مرسوم بیشتر مورد استفاده می باشد.

 

مرکز جامع سلامت نیایش

ماموگرافی،تغذیه،گوارش،اورولوژی،قلب،چشم

 

طب سنتی

بخش نظرها غیر فعال میباشد .