روشهای پیشگیری از کرونا در ادارات

در این مقاله توضیحاتی در مورد روشهای پیشگیری از کرونا در ادارات ارائه خواهیم داد. محل کار در واقع مکانی است که افراد ساعات طولانی را در آن سپری می کنند و احتمالاً با ارباب رجوع نیز سروکار دارند.

روشهای پیشگیری از کرونا در ادارات کلینیک نیایشهمانطور که می دانید هم اکنون واکسن و درمان مناسب برای کووید-۱۹ وجود ندارد بنابراین مهم ترین اقدام در مقابل این بیماری پیشگیری و رعایت اصول بهداشتی می باشد.

از جمله روشهای پیشگیری از کرونا در ادارات می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

ماسک و دستکش استفاده شده خود را درون کیسه زباله بیرون محل کار خود بیندازید.

توصیه می شود از دست دادن حین احوالپرسی با همکاران خود پرهیز نمایید.

بعد از ورود به محل کار می بایست دست های خود را شستشو دهید، چرا که شستشوی دست‌ ها زمینه انتقال ویروس کرونا را کاهش خواهد داد. دست ها می بایست ۲۰ ثانیه با آب ولرم و صابون شسته شود و حتی الامکان با محلول آنتی باکتریال ضدعفونی شود.

در محل کار از  ظروف مخصوص خود استفاده کنید. همچنین ژل ضدعفونی دست ‌ها را در دسترس کارکنان و در جاهای مختلف قرار دهید و اجازه دهید ارباب رجوع از آب و صابون به منظور شستن دست های خود استفاده نمایند.

وسایل کار خود را با استفاده از الکل ۷۰ درصد طبی ضدعفونی کنید و به دیگران اجازه ندهید از آنها استفاده نمایند و به آنها نزدیک شوند.

حتی الامکان به درب دستشویی دست نزنید. باید گفت کلید‌ های برق نیز منبع آلودگی هستند، توصیه می شود تماس مستقیمی با آنها نداشته باشید.

توصیه می شود از تلفن مشترک استفاده نکنید. سعی کنید هر یک ساعت یک مرتبه دستان خود را با آب و صابون بشویید.

مدیران برای مشاغلی که امکان کار از راه دور را دارند (دورکاری) بهتر است به کارمندان خود اجازه کار در خانه را بدهند.

در صورت امکان امور بانکی و اداری خود را از طریق اینترنت انجام دهید، همچنین از اتومبیل شخصی خود به جای وسایل نقلیه عمومی استفاده نمایید و از حضور در اماکن شلوغ اجتناب کنید.

در این دوران کرونایی هیچ اصراری به استفاده از ظروف، لیوان و یا قاشق دیگران نیست زیرا برخی با عباراتی مانند «من قوی هستم»، «من ورزشکارم» و عباراتی اینچنین خود را فریب داده بهترین زمینه برای ابتلای خود و متاسفانه خانواده را فراهم می کنند.

چون ادارات مراکزی عمومی و پر رفت و آمد هستند احتمال ورود و خروج افراد آلوده به ویروس کرونا و ناقلین این بیماری در اینگونه مکانها بسیار بالاست. یکی از مواردی که کمتر به آن توجه می شود ضدعفونی کردن کفش ها به خصوص کف کفش است. حتماً به محض خروج از اداره زیر کفش خود را با اسپری الکل ضدعفونی کنید زیرا ویروس کرونا سنگین بوده و بر روی زمین تجمع بیشتری دارد این مورد یکی از مهمترین روشهای پیشگیری از کرونا در ادارات مختلف است که کمتر کسی به آن توجه می کند.

یکی دیگر از مهم ترین روشهای پیشگیری از کرونا در ادارات این است که خودکار مخصوص به خود داشته باشید و از لوازم التحریر دیگران به هیچ عنوان استفاده نکنید حتی با فرض به اینکه دوست یا همکار شما سالم است. چنین فرضی به شدت غلط و اشتباه است زیرا بسیاری افراد مبتلا به کرونا، هیچ علائم بیرونی نداشته اما ناقلین به شدت قدرتمند و خطرناکی هستند، حتماً این مورد را مدنظر قرار دهید.

 

 

مرکز جامع سلامت نیایش

ماموگرافی،تغذیه،گوارش،اورولوژی،قلب،چشم

فوق تخصص ریهمقالات

بخش نظرها غیر فعال میباشد .