درمان آلرژی فصلی

در این مقاله در رابطه با درمان آلرژی فصلی اطلاعاتی در اختیارتان قرار داده می شود.درمان آلرژی فصلی کلینیک نیایشآلرژی فصلی زمانی روی می دهد که سیستم ایمنی بدن فرد یک ماده هوازی که معمولاً بی ضرر است را شناسایی کرده آنگاه با آزاد کردن هیستامین ها و سایر مواد شیمیایی به جریان خون، خود به این آلرژن واکنش نشان میدهد. این مواد شیمیایی، منجر به ظهور علائم یک واکنش آلرژیک می شوند.

عوارض و نشانه های آلرژی فصلی

آلرژی فصلی غالباً با احساس خارش، آب ریزش بینی، ریزش اشک، گرفتگی یا کیپ شدن بینی، خارش داخل ملتحمه چشم و خارش داخل گوش همراه است.

کسانی که دچار این مشکل هستند غالباً بعد از طی مدتی به علت احتقان مکرری که در بینی ایجاد می شود به پولیپ های بینی مبتلا میشوند. این افراد شدیداً دچار تنگی نفس می شوند؛ بدین جهت که مخاط بینی ملتهب بوده و در آن هوا جریان ندارد.

افراد مبتلا به آلرژی فصلی از خارش دائمی داخل گوش و گلوی خود شکایت می کنند. ضمن اینکه عطسه های پی در پی و آب ریزش بینی نیز از جمله مشکلات عذاب آور آنها می باشد.

درمان آلرژی فصلی

معمولاً برای درمان این عارضه آنتی هیستامین ها مورد استفاده قرار می گیرند. باید گفت آنتی هیستامین ها موجب خواب آلودگی افراد می شوند و بدین جهت زمانی که شخصی شاغل است و باید کارش را انجام دهد یا قصد رانندگی دارد دچار رخوت و خواب آلودگی خواهد شد؛ بنابرای توصیه می شود این داروها را در شب و پیش از خواب مصرف نمایید.

ضمناً علاوه بر آنتی هیستامین ها، کورتون های موضعی نیز برای درمان این عارضه به صورت موضعی و همچنین اسپری های داخل بینی مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است که این کورتون ها اثرات زیان آور کورتون های سیستمیک را ندارند و تنها روی موضع اثرگذار می باشند. این داروها در درمان این عارضه بسیار مفید و مؤثر هستند و بسیاری از مبتلایان را درمان می کنند.

در هر صورت آلرژی فصلی نوعی بیماری مزاحم می باشد و لازم است درمان شود.

 

مرکز جامع سلامت نیایش

فوق تخصص ریهمقالات

بخش نظرها غیر فعال میباشد .