رژیم و تغذیه

از جمله مهم ترین و پرطرفدار ترین موضوع بین خانم ها، بحث داغ رژیم و تغذیه ی مناسب می باشد. با کمی جست و جو در اینترنت و صفحات مجازی به راهکارهای مختلف و گاها پرهزینه و خطرناکی در حیطه ی رژیم و تغذیه پی خواهیم برد. غافل از این که با رعایت مداوم و همیشگی چند نکته ی ساده می توان بدن را برای کاهش چربی آماده تر ساخت. در این مقاله سعی کرده ایم اطلاعات جامع و سودمندی درباره نکات ویژه ی لاغری در اختیار شما عزیزانی که به حفظ تناسب اندام خود اهمیت می دهید، قرار دهیم.

 

بر فعالیت های روزمره ی خود بیافزایید.

گروه زیادی از افراد چاق، با باور بر این که لاغری تنها با صرف وقت زیاد در باشگاه و انجام فعالیت های فیزیکی طولانی و سنگین، انجام می پذیرد، به سراغ فعالیت های فیزیکی نمی روند. اما می توان با ایجاد تغییرات کوچکی در سبک زندگی این امر را ساده ساخت. و گام مهمی در جهت پیشرفت برنامه ی رژیم و تغذیه خود برداشت. برای مثال در صورت دارا بودن شرایط فیزیکی مناسب، به جای استفاده از آسانسور، پله را جایگزین سازید.

سرعت جویدن غذا را کاهش دهید.

داشتن ریتم آهسته در فرایند جویدن غذا باعث می شود، از غذا خوردن لذت کافی را برده و با گذشت زمان، سریع تر به احساس سیری دست پیدا کنید. پس این نکته را در به انجام رساندن هدف رژیم و تغذیه خود فراموش نسازید.

نان سبوس دار را در سبد غذایی خود جای دهید.

نان های سبوس دار با هدف ذخیره سازی چربی و قند بیشتر و هم چنین کمک به دیرتر گرسنه شدن شما، به مصرف می رسند. لازم به ذکر است که نان های سفید به هیچ عنوان ارزش غذایی نخواهند داشت.

راهکار دیگر برای ایجاد انگیزه در کاهش وزن و پیشرفت در برنامه رژیم و تغذیه، ثبت و نوشتن برنامه غذایی مصرف در طی روز می باشد. این امر موجب می شود مقدار غذایی که روزانه به مصر می رسانید را با روزهای دیگر مقایسه کرده و برنامه ی غذایی منظم و ثابت تنظیم نمایید.

در ادامه فقط به نام بردن موارد موثر در رژیم و تغذیه بسنده می کنیم:

  • وعده های غذایی اضافه را حدف نمایید.
  • آب زیادی بنوشید.
  • استفاده از کربوهیدرات در غذای شب را ترک کنید.
  • برنامه ی خواب منظم و کافی داشته باشید.