آلرژی فصلی

در این مقاله در رابطه با آلرژی فصلی توضیحاتی ارائه می گردد.

آلرژی فصلی کلینیک نیایشهمانطور که می دانید بهار، فصل شروع رویش، تازگی، شادابی و طراوت می باشد. باید گفت این فصل برای برخی اشخاص زمان شروع حساسیت های عذاب آور فصلی است. این افراد در مطب ها و داروخانه ها در پی راه حلی برای برطرف نمودن سرفه، عطسه و خارش چشم ها هستند. اما آیا راهی برای درمان آلرژی فصلی وجود دارد؟

در گیاهان گلدار تولید مثل با جابه جایی گرده از یک گیاه به گیاه دیگر صورت میگیرد. برخی از گیاهانی که دارای گل های معطر و زیبایی هستند، حشرات را به سوی خود جذب می نمایند. این حشرات موجب انتقال گرده های گیاهان به یکدیگر می گردد، ولی گیاهانی که دارای گلهای بدون بویی می باشند، مورد توجه حشرات نیستند لذا گرده های خود را رها کرده تا به وسیله وزش باد به گیاه انتقال یابند.

با انتشار گرده های این گیاهان در هوا امکان استنشاق این گرده ها توسط حیوانات و انسان ها وجود دارد.

چنانچه شما هم به این مواد به طور ژنتیک حساس میباشید، باید بدانید که ورود این گرده ها به سیستم تنفسی، منجر به بروز برخی اختلالات در بدن می گردد.

زمان شروع و پایان بیماری

گرده افشانی درختان در مناطق گرم در اوایل فصل بهار صورت می پذیرد.

آلرژی فصلی در این مناطق در همان ابتدای بهار شروع میشود. با توجه به مکان زندگی شما و ویژگی های آب و هوای منطقه و نوع گیاهان محیط، امکان دارد در پاییز به طور همزمان با گرده افشانی برخی از گیاهان علائم آلرژی باز هم ظهور یابند.

حتی در برخی از مناطق، به خصوص در مکان هایی که قارچ می روید، در فصل تابستان انتشار هاگها موجب بروز واکنش های آلرژیک می گردد. باید گفت به طور معمول تا پایان دوره گرده افشانی، علائم آلرژی پایدار می باشد.

 

مرکز جامع سلامت نیایش

فوق تخصص ریهمقالات

بخش نظرها غیر فعال میباشد .